Вивих головки стегнової кістки

Кульшовий суглоб являє собою кульовий шарнір. «Шарик» – це головка стегнової кістки, а «гніздо» – чашеподібна кульшова западина. Суглоб оточений м’язами, зв’язками і сухожиллями, які підтримують і утримують кістки суглоба на місці. Вивих головки стегнової кістки з кульшового суглоба відбувається, коли головка стегнової кістки виходить з кульшової западини. Головка стегнової кістки може бути вивихнута або назад (задній вивих), або вперед (передній вивих).
Вивих головки стегнової кістки може бути викликаний травмами в результаті дорожньо-транспортних пригод або серйозних падінь. Загальні симптоми вивиху включають біль, нездатність рухати ногами і оніміння вздовж ступні або щиколотки. Зсув також може бути пов’язано з переломом кісток кульшової западини і головки стегнової кістки. Коли Ви звертаєтеся в клініку з цими симптомами, Ваш лікар проводить ретельне медичне обстеження і може призначити такі дослідження, як рентген і комп’ютерну томографію щоб підтвердити діагноз.
Лікування включає в себе вправлення вивиху, при якому лікар переводить кістки в нормальне положення під наркозом. Операція може бути виконана для видалення кісткових фрагментів з порожнини суглоба, а також для анатомічного зіставлення пошкоджених кісткових фрагментів при переломо-вивиху. Під час одужання рекомендується обмежувати навантаження на уражену кінцівку з допомогою милиць. Фізіотерапія дуже важлива для відновлення сили м’язів і рухливості в кульшовому суглобі після лікування.