Індивідуальне ендопротезування кульшового суглоба

Кульшовий суглоб – це шарнірне з’єднання тазової та стегнової кісток. Це частина опорно-рухового апарату, яка зазнає серйозних навантажень під час рухової активності. Кульшовий суглоб може постраждати від травм, пошкоджень, запалення, вивиху або переломів в результаті занять спортом, надмірних навантажень, падінь та нещасних випадків.

Кульшовий суглоб може потребувати ендопротезування, що передбачає видалення його пошкодженої частини: головки і частини шийки стегнової кістки, залишків хрящової тканини кульшової западини. Після первинної операції з різних причин може виникати нестабільність компонентів ендопротеза кульшового суглоба (наслідки зносу пари тертя протеза, інфекція, ятрогенні ускладнення) з розвитком масивних дефектів кісткової тканини. У деяких випадках конструкції ревізійних ендопротезів, які виробляються масово, не дозволяють заповнити утворені дефекти. Тому була розроблена нова технологія, що забезпечує можливість виготовлення індивідуальних конструкцій.

Ця технологія дозволяє створювати 3D-моделі кульшового суглоба для конкретного пацієнта і заздалегідь планувати операцію ендопротезування з можливістю правильного позиціонування імплантату в кістковій тканині.

Процедура

Пацієнту призначають комп’ютерну томографію до операції. Використовуючи ці зображення, створюють тривимірна модель Вашого кульшового суглоба, яку роздруковують на 3D-принтері. На базі цієї моделі виготовляють індивідуальну конструкцію імплантату з урахуванням всіх анатомічних особливостей пацієнта. Процедура виготовлення імплантату займає від 2 до 5 тижнів.

Детальну інформацію з приводу ендопротезування кульшового суглоба з використанням переднього доступу Ви можете отримати, використовуючи форму. «Задати питання лікарю».

Станислав Евгеньевич Бондаренко

Задати питання лікарю

Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами для обговорення вашого питання.