Артроз кульшового суглоба

Артроз відноситься до дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів і може бути кінцевою стадією артриту. Це захворювання характерно для літніх людей. Воно вражає хрящ суглоба. У людини на остеоартроз хрящ пошкоджується і зношується, викликаючи біль, набряк, скутість і обмеження рухів в ураженому суглобі. Хоча остеоартроз може вражати різні суглоби, включаючи стегна, коліна, руки і хребет, найчастіше уражається кульшовий суглоб. Рідко захворювання може вражати плечі, зап’ястя і ступні.

Остеоартроз характеризується пошкодженим суглобовим хрящем, хрящової оболонкою кульшового суглоба. Остеоартроз може розвинутися, якщо в минулому у Вас були травми або переломи стегнової кістки або таза, якщо у Вас в анамнезі остеоартроз в сім’ї, асептичний некроз головки стегнової кістки та інші вроджені або хронічні захворювання.

Як дізнатися, що у Вас артроз кульшового суглоба? Сильний біль в стегні, ранкова скутість і обмеження рухів. Грунтуючись на симптомах, ортопед проведе медичне обстеження, рентген та інші дослідження, а також аналізи крові, щоб виключити інші захворювання, які можуть викликати подібні симптоми.

Лікування артрозу

Існує кілька методів лікування і змін способу життя, які можуть допомогти вам полегшити біль і симптоми.

Ліки: Можуть бути призначені знеболюючі препарати, такі як нестероїдні протизапальні засоби, інгібітори ЦОГ-2, PRP-терапія, препарати гіалуронової кислоти. Якщо біль дуже сильний, ін’єкція кортикостероїда може бути виконана безпосередньо в уражений суглоб, щоб послабити біль.

Інші процедури: фізіотерапевт покаже Вам вправи для збереження гнучкості суглобів і збільшення м’язової сили. Контроль ваги і зниження додаткового навантаження на суглоби забезпечуються зміною способу життя.

Хірургія. Операція ендопротезування розглядається при прогресуванні захворювання та неефективності консервативної терапії.

Артроз кульшового суглоба Артроз кульшового суглоба

Станислав Евгеньевич Бондаренко

Задати питання лікарю

Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами для обговорення вашого питання.