Дисплазія кульшового суглоба

Дисплазія кульшового суглоба є поширеним захворюванням, яке спостерігається у дітей молодшого віку. Дисплазія може спостерігатися вже при народженні або може розвинутися протягом першого року життя дитини. Як випливає з назви, це відбувається через неправильний розвиток кульшового суглоба, коли плід знаходиться в матці або під час фази зростання в перший рік життя.
При нормальному кульшовому суглобі головка стегнової кістки добре центрується в кульшовій западині, тоді як при дисплазії кульшового суглоба кульшова западина і головка стегнової кістки не збігаються через їх аномальний розвиток.
Існують чинники, які можуть сприяти розвитку дисплазії кульшового суглоба, і можуть включати в себе:
Неправильне положення головки стегнової кістки
Сплощена кульшова западина.
Слабкість зв’язок навколо суглоба.
Положення тазу плода, що приводить до ненормального навантаження на кульшовий суглоб.
Сповивання або обгортання немовляти, коли обидві ноги пов’язані і витягнуті прямо.
Дисплазія кульшового суглоба може бути одно- або двобічною. Дисплазія кульшового суглоба не викликає болю, і тому стан може бути не помічено, поки дитина не почне ходити. Дитина з дисплазією кульшового суглоба може ходити з кульгавістю (при ураженні одного кульшового суглоба), якщо вивихнуті обидві головки стегнової кістки, аномальну ходьбу дитини важко виявити.
Лікування дисплазії кульшового суглоба залежить як від віку дитини, так і від тяжкості захворювання. Метою лікування є підтримання контакту головки стегнової кістки з кульшовою западиною. При неефективності консервативного лікування, лікар рекомендує оперативне.
У разі відсутності лікування дисплазії кульшового суглоба в дитячому віці у дорослих розвивається диспластичний коксартроз. Особливо часто прогресування захворювання спостерігається у жінок після вагітності і пологів. При зношуванні хряща в кульшовому суглобі і формуванні диспластичного коксартрозу IV стадії лікар рекомендує ендопротезування кульшового суглоба.