Ревізійне ендопротезування колінного суглоба
Ревізія колінного суглоба складається із заміщення частини або всього Вашого попереднього імплантату новим ендопротезом. У більшості випадків операція ендопротезування колінного суглоба не потребує ревізійного втручання, проте, в деяких випадках, виникає необхідність в повторному хірургічному втручанні.
Показання
Ревізію колінного суглоба рекомендують у наступних випадках:
- Періпротезний перелом в ділянці колінного суглоба;
- Хронічний прогресуючий больовий синдром в суглобі;
- Знос поліетиленового вкладиша;
- Нестабільність компонентів ендопротеза;
- Перипротезная інфекція;
- Ригідність і скутість у колінному суглобі, що не піддаються консервативному лікуванню.
Операція
Ревізійна операція із заміни колінного суглоба може складатися із заміни одного або всіх компонентів.
Операцію виконують під спінальної анестезією, коли це можливо і показано. Забезпечують доступ до колінного суглобу. Потім старий стегновий компонент ендопротеза колінного суглоба видаляють. У деяких випадках видаляють пошкоджену кістку, і для поповнення втраченої кістки можна використовувати кістковий алотрансплантат або металевий клин з високопористого матеріалу.
Далі видаляють великогомілкової компонент разом із старим пластиковим вкладишем. Частину пошкодженої кістки видаляють. Аналогічно, заміщення кістки виконують за допомогою алотрансплантата або металевого високопористого клину. Потім новий великогомілкової компонент встановлюють в кістку за допомогою кісткового цементу. Встановлюють новий вкладиш. Потім великогомілкової і стегновий компоненти ендопротеза з’єднують, виконують контроль рухів і ушивають рану.
Ускладнення
Як і в разі будь-якої операції, можуть виникнути ускладнення:
- Скутість в коліні;
- Інфекція;
- Тромбоз вен нижніх кінцівок;
- Травми зв’язок.
Післяопераційний період
Після ревізійної операції із заміни колінного суглоба можна використовувати апарат з безперервним пасивним рухом. Апарат повільно згинає суглоб, контролюючи діапазон рухів, поки ви розслабляєтеся.
Ви можете ходити з милицями або ходунками. Вам буде призначено реабілітацію на час Вашого перебування в стаціонарі. Реабілітолог навчить Вас спеціальним вправам, які дозволяють зміцнити м’язи ніг і відновити втрачений діапазон рухів в колінному суглобі, а також надасть вам програму домашніх вправ для зміцнення м’язів стегна і гомілки.
Дана операція покращує рухливість, силу і дозволяє пацієнтам знову повернутися до нормальної діяльності без болю і дискомфорту в колінному суглобі.