Ревізійне ендопротезування кульшового суглоба
Ревізійне ендопротезування кульшового суглоба – це хірургічна операція, за якої раніше встановлений ендопротез кульшового суглоба частково або повністю замінюють новим штучним кульшовим суглобом. З різних причин компоненти ендопротеза кульшового суглоба можуть зношуватися, внаслідок чого виникає їх нестабільність, що вимагає ревізійної операції.
Показання:
Ревізію кульшового суглоба рекомендують при:
- посилення болю в ділянці кульшового суглоба;
- знос поліетиленового вкладиша;
- неодноразовий вивих головки ендопротеза;
- нестабільність стегнового або тазового компонента ендопротеза кульшового суглоба;
- перипротезная інфекція, що викликає біль і лихоманку.
Операція
Ревізійну операцію із заміни кульшового суглоба виконують під спінальною анестезією, коли це можливо і показано. Під час операції виконують доступ до кульшового суглоба. Потім видаляють зношений поліетиленовий вкладиш і, можливо, металевий кульшовий та/або стегновий компонент ендопротеза.
Після видалення нестабільного кульшового компонента виконують реконструкцію кульшової западини з використанням додаткової кістки (алотрансплантату) або металевих аугментів для відновлення анатомії кульшової западини. Потім новий кульшовий компонент встановлюють в кульшову западину з додатковою фіксацією гвинтами. Встановлюють новий поліетиленовий або керамічний вкладиш.
Якщо стегновий компонент стабільний, але є необхідність його видалення, – виконують остеотомію проксимальної частини стегнової кістки і вилучають імплантат. Стегновий канал очищують, і новий стегновий імплантат встановлюють в стегнову кістку в спосіб прес-посадки або з використанням кісткового цементу. Кісткові фрагменти фіксують за допомогою серкляжу. Потім на конус стегнового компонента встановлюють головку ендопротеза та ушивають м’які тканини і шкіру.
Після ревізійного ендопротезування кульшового суглоба Ви повинні вжити особливих заходів обережності, щоб запобігти вивих нового суглоба і забезпечити правильне загоєння.
Деякі з загальних запобіжних заходів, яких повинно дотримуватись:
- Уникайте одночасного руху згинання стегна і повороту ноги всередину, оскільки це може викликати вивих
- Уникайте комбінованих рухів згинання стегна і повороту ноги назовні
- Тримайте подушку між ніг під час сну протягом 3 тижнів, якщо Ви спите на боці
- Уникайте схрещування ніг і згинання в кульшовому суглобі понад 90 градусів
- Уникайте сидіти на низьких стільцях
- Використовуйте сидіння для унітазу
Можливі ускладнення:
Як і в разі будь-якої операції, можуть виникнути ускладнення:
- Інфекція
- Вивих головки ендопротеза
- Перелом стегнової кістки або таза
- Тромбоз вен нижніх кінцівок
- Різна довжина ніг
При ревізійному ендопротезуванні кульшового суглоба видаляють нестабільні компоненти кульшового суглоба і замінюють їх новими. Це покращує рухливість, силу і дозволяє пацієнтам знову повернутися до нормальної діяльності без болю і дискомфорту в кульшовому суглобі.