Артроз колінного суглоба

Артроз – це загальний термін, що охоплює безліч патологічних змін, включаючи стирання поверхні суглоба (або хряща). Суглоб покритий гладкою суглобової поверхнею, яка забезпечує безболісне рух в суглобі. Ця поверхня може зношуватися через низку причин.

У разі стирання суглобового хряща, кінці кісток труться один об одний і викликають біль.

Причини артрозу
Травма (перелом)
Надмірне хронічне навантаження
Наслідки інфекції
Порушення сполучної тканини
Малорухливий спосіб життя і ожиріння (надмірна вага). Ваша вага є найістотнішим фактором розвитку і прогресування артрозу, оскільки зайва вага є додатковим навантаженням на Ваші суглоби.
Наслідки запальних захворювань суглобів (ревматоїдний артрит, реактивний артрит)

Симптоми
Артроз колінного суглоба викликає біль і зниження рухливості колінного суглоба. У колінному суглобі, ураженому артрозом, відсутня суглобова щілина, що видно на рентгенівському знімку.

Колінний суглоб, уражений артрозом
Хрящова поверхня – тонша за звичайну або повністю відсутня. Ступінь пошкодження і запалення хряща залежить від типу і стадії артрозу. Капсула колінного суглоба, ураженого артрозом, запалюється, і суглоб збільшується в об’ємі. Суглобова щілина – звужена, має неправильні контури; це можна побачити на рентгенівському знімку. Кісткові шпори або остеофіти утворюються по краях суглоба. Комбінація цих чинників робить коліно жорстким і обмежує активність через біль або втому.

Станислав Евгеньевич Бондаренко

Задати питання лікарю

Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами для обговорення вашого питання.