Біль в колінному суглобі

Колінний суглоб – один з найбільших суглобів тіла, утворений нижнім кінцем стегнової кістки, верхнім кінцем великогомілкової кістки і надколінком (колінної чашечкою). Кілька зв’язок та м’язів прикріплюються до кісток колінного суглоба, щоб підтримувати нормальні рухи в суглобі. Хрящові тканини, відомі як меніски, розташовані між двома суглобовими кінцями. Вони діють в якості амортизатора між суглобовими поверхнями і поглинають удари під час руху.

Біль в колінних суглобах – поширений симптом, яким страждають люди різних вікових груп. Больовий синдром впливає не тільки на рух, а й на якість життя людини. Травма або хвороба колінного суглоба або прилеглих м’яких тканин, що оточують суглоб, може викликати біль в коліні. Точний діагноз першопричини важливий для встановлення відповідного плану лікування.

Деякі з поширених причин болю в колінних суглобах:

Артрит: захворювання, пов’язане із запаленням суглоба.
Травми зв’язок колінного суглоба.
Пошкодження меніска.
Тендиніт надколінка: запалення сухожилля надколінка, яке з’єднує колінну чашечку з кісткою гомілки.
Хондромаляція надколінка: розм’якшення суглобового хряща на нижній поверхні колінної чашечки, що викликає біль в колінному суглобі.
Вивих колінної чашечки.
Кіста Бейкера: заповнена рідиною сумка в задній частині колінного суглоба, яка зазвичай виникає в результаті іншої проблеми, такої як розрив меніска або внаслідок артрозу.
Колінний бурсит: запалення бурси, невеликих мішечків, заповнених рідиною, розташованих навколо суглобів, зазвичай між сухожиллям і кісткою.
Хвороба Осгуда-Шлаттера: викликана роздратуванням зони росту в місці прикріплення власної зв’язки надколінка до горбистості великогомілкової кістки і частіше зустрічається у підлітків.
Розсікаючий остеохондрит: характеризується відшаруванням фрагмента хряща і тонкого шару кісткової тканини від виростка стегнової кістки через недостатнє кровопостачання; ці фрагменти можуть залишатися на місці або ковзати по суглобу, викликаючи біль і нестабільність суглоба.
Подагра: характеризується раптовими сильними нападами болю в суглобах з набряком і почервонінням навколо суглоба, викликаними накопиченням кристалів сечової кислоти в суглобах.

Діагностика
Стан колінного суглоба має бути оцінений лікарем для постановки правильного діагнозу і лікування. Докладний анамнез і фізичне обстеження колінного суглоба мають вирішальне значення для постановки діагнозу. Ваш лікар може також направити Вас на діагностичні дослідження, такі як рентген, МРТ, комп’ютерна томографія і ультразвук. Аналізи крові можуть бути виконані для виявлення наявної інфекції, подагри або артриту. Іноді також може виконуватися пункція колінного суглоба, при якій рідина з колінного суглоба видаляється і відправляється на лабораторний аналіз.

Лікування
Варіанти лікування залежать від основної причини, що викликає біль в колінних суглобах. Деякі з поширених варіантів лікування включають ортопедичний режим, нестероїдні протизапальні препарати, фізіотерапію, PRP-терапію, ін’єкції гіалуронової кислоти.

Іноді може проводитися артроскопія колінного суглоба. Артроскопія колінного суглоба – це хірургічна процедура, при якій досліджуються внутрішні структури суглоба для діагностики, а також лікування основної проблеми.

Якщо Ви маєте труднощі при ходьбі, деформацію суглоба, складності при згинанні коліна, біль в колінах, який зберігається протягом декількох днів, що підсилюється вночі, або біль, пов’язаний з набряком, підвищенням локальної температури тіла або почервонінням, Вам слід негайно звернутися до лікаря.

Станислав Евгеньевич Бондаренко

Задати питання лікарю

Заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами для обговорення вашого питання.