Зміст
Повреждение мениска коленного сустава

Механізм травми меніска колінного суглоба

З менісків колінного суглоба частіше пошкоджується медіальний. Відмінності в анатомічному прикріплення медіального меніска в порівнянні з латеральним означають, що медіальний меніск деформується під час комбінованих згинальних і обертальних рухів, чого не відбувається на латеральному боці.

Механізм травми

Пошкодження медіального меніска можуть бути травматичними або дегенеративними. Дегенеративні зміни можуть мати поступове зростання симптомів в анамнезі, травматичні ушкодження зазвичай виникають при розгинанні і повороті коліна з зігнутого положення при супротиві. Це може відбуватися одноразово під час занять спортом або в період незвичного присідання. Найчастіше травмується задній ріг.

Прояви розриву меніска

Точна картина ушкодження медіального меніска буде залежати від морфології перенесеного розриву.

Розриви меніска можна просто розділити на

  • вертикальні поздовжні
  • вертикальні
  • радіальні
  • горизонтальні
  • складні

Розрив меніска може супроводжуватися такими симптомами:

блокування суглоба: неможливість розігнути коліно до такої ж міри, як і протилежне. Вкрай важливо, що це пов’язано з механічним блоком, і хоча присутній біль, це не єдина причина, по якій коліно не може розгинатися. Це прояв викликано розривом меніска (нестабільний вертикальний поздовжній розрив), зміщенням положення, створюючи механічний блок для руху.


біль: вона носить характерний переривчастий характер і пов’язана з такими діями, як підйом по сходах або біг. Пацієнти часто скаржаться на неможливість повністю присідати. Хворобливість також буде проявлятися уздовж суглобової лінії ураженого коліна.


набряк: при великих периферичних розривах травма може бути пов’язана з посттравматичним випотом. Найчастіше роздратування хряща, викликане пошкодженим меніском, викликає підвищення вироблення синовіальної рідини, розвиток синовіїту і набряку суглоба.


інша форма набряку – це локалізована кіста меніска, викликана складним розривом меніска, що діє як клаптевий клапан для синовіальної рідини, що призводить до поступового утворення параменісковой кісти, що може проявлятися клінічно.


клацання: пацієнти часто скаржаться на клацання, а іноді можуть відтворювати клацання. Це наочна демонстрація триваючого пошкодження, викликаного зсувом фрагмента меніска.

Обстеження при травмі меніска колінного суглоба

УЗД

Показано дуже рідко, за винятком випадків, коли підтверджується наявність кісти меніска. Однак МРТ є кращим дослідженням при цьому, оскільки воно підтвердить наявність розриву меніска.

Рентгенівський знімок

Виконується для оцінки додаткової патології колінного суглоба, такий як артроз, яка може вплинути на лікувальну тактику.

МРТ

Це найбільш інформативне дослідження для випадків, коли існують діагностичні сумніви. Це дуже чутливий і специфічний метод.

Лікування при травмуванні меніска

Консервативне

У випадках, якщо травма меніска пов’язана з дегенеративними змінами в колінному суглобі, важко встановити, яка патологія викликає більшість симптомів. У таких випадках нерозумне втручання може призвести до відчутного погіршення функції коліна, і розірваний меніск краще залишити на місці.

Артроскопічна резекція пошкодженої частини меніска

Артроскопічна резекція – це найбільш часто застосовуваний варіант лікування, що забезпечує відмінну довгострокове полегшення симптомів у більшості пацієнтів. Хоча у більшості пацієнтів поліпшення настане протягом декількох тижнів після операції, деяким може знадобитися більш тривалий період лікування через великої атрофії чотириголового м’яза або інший внутрішньосуглобової патології.

Артроскопічне відновлення пошкодженої частини меніска

У певних, особливих випадках меніск можна відновити. Зазвичай це обмежується тими випадками, коли при артроскопії у молодого пацієнта виявляється свіжий периферичний розрив. Обмежене застосування відновлення меніска пов’язано з його поганим кровопостачанням для більшої його частини, що означає, що тільки зовнішні 25% частини меніска мають життєздатний потенціал загоєння. Для багатьох пацієнтів важливо враховувати, що відновлення меніска зажадає більш тривалого періоду реабілітації в порівнянні з простим видаленням.

Прогноз

Велика частина літератури, що стосується прогнозу після видалення меніска, відноситься до доартроскопіческой ері тотальної відкритою меніскектоміі. Таким чином, існує широко поширена думка, що видалення ушкодженої частини призводить до розвитку артрозу. Це занадто песимістично. Розрив меніска – серйозна травма коліна. Постійні механічні симптоми вказують на триваюче пошкодження хрящової поверхні суглоба. Якщо Артроскопічне видалення ушкодженої частини виконується до того, як було отримано значне пошкодження хряща, у багатьох пацієнтів не розвинеться артроз колінного суглоба, і симптоми будуть в довгостроковій перспективі зменшуватися.

Переваги лікування пошкоджень менісків в нашому центрі:

* Багаторічний досвід і високий рівень кваліфікації хірурга дозволяє успішно проводити операції по усуненню пошкоджень менісків будь-якого ступеня складності.
* Розробка індивідуальної програми лікування пацієнта;
* Сучасне діагностичне обладнання і операційна, що відповідає всім стандартам якості!
* Максимально швидкі терміни реабілітації завдяки проведенню відновного комплексу та дотримання рекомендацій фахівців;
* Можливість перебування в комфортабельному стаціонарі

Поделиться