Точна картина ушкодження медіального меніска буде залежати від морфології перенесеного розриву.
Розриви меніска можна просто розділити на
- вертикальні поздовжні
- вертикальні
- радіальні
- горизонтальні
- складні
Розрив меніска може супроводжуватися такими симптомами:
блокування суглоба: неможливість розігнути коліно до такої ж міри, як і протилежне. Вкрай важливо, що це пов’язано з механічним блоком, і хоча присутній біль, це не єдина причина, по якій коліно не може розгинатися. Це прояв викликано розривом меніска (нестабільний вертикальний поздовжній розрив), зміщенням положення, створюючи механічний блок для руху.
біль: вона носить характерний переривчастий характер і пов’язана з такими діями, як підйом по сходах або біг. Пацієнти часто скаржаться на неможливість повністю присідати. Хворобливість також буде проявлятися уздовж суглобової лінії ураженого коліна.
набряк: при великих периферичних розривах травма може бути пов’язана з посттравматичним випотом. Найчастіше роздратування хряща, викликане пошкодженим меніском, викликає підвищення вироблення синовіальної рідини, розвиток синовіїту і набряку суглоба.
інша форма набряку – це локалізована кіста меніска, викликана складним розривом меніска, що діє як клаптевий клапан для синовіальної рідини, що призводить до поступового утворення параменісковой кісти, що може проявлятися клінічно.
клацання: пацієнти часто скаржаться на клацання, а іноді можуть відтворювати клацання. Це наочна демонстрація триваючого пошкодження, викликаного зсувом фрагмента меніска.